Genel, Yaratıcı Yazarlık

Devamı Sende

Yaratıcı yazarlığa olan yaklaşımımızı ve deneyimlerimizi paylaşmak niyetiyle etkileşimli ve kolektif etkinlik önerilerimizi @yazveyarat instagram hesabımızdan ve blog köşemizden belli aralıklarla yayınlayacağız.

Sosyal iletişim becerilerimizi geliştiren yaratıcı yazarlık etkinliklerini hiç deneyimlediniz mi?

Aile içinde veya dahil olduğumuz bir grupta daha sağlıklı iletişim kurmak için herkesin dahil olduğu yaratıcı yazarlık etkinlikleriyle birlikte ortaya yeni bir ürün koymanın hazzını yaşarken  bu deneyimi yaşadığımız insanlarla daha etkili iletişim kurabiliriz.

Etkinlikleri uygulamak çok basit ama etkilerini yaşadığımızda, eylemdeki basitliğin psikolojimize ve yaşamımıza kattığı değeri ne kadar büyüttüğünü kavrayabiliriz.

Bir toplulukla birlikte, bir hikaye ya da masal oluşturarak kendimizde ve dahil olduğumuz grupta, öncelikle kişisel dil becerisinin gelişimini, kendimizi ifade güçlendikçe de birbirimizle olan iletişimimizin gelişimini gözlemleyebiliriz.

Hem birçok açıdan yararlı hem de son derece zevkli bir etkinlik olan “devamı sende” etkinliğimiz her yaştan kişilerce uygulanabilir ve kişi sayısı sınırlı değildir.

Etkinlik malzemelerimiz birkaç kağıt ve kalem. Eğer grubumuzda okuma yazma bilmeyen ya da yazamayacak varsa gruptan bir kişiyi yazman olarak görevlendirilebilir.

Oluşturmak istediğimiz hikayenin ya da masalın giriş metnini hazırlayıp sıramızı gruptaki diğer kişiye vermemiz yeterli. Gruptaki her bir kişi sırayla önceki yazılanları okuyup ya da dinleyip devamını getirdiğinde etkinliğimiz gerçekleşmiş oluyor ve sonunda ortaya hepimizi şaşırtan ve gülümseten ortak oluşturulmuş bir değer çıkıyor. Ve her birimizin hikayelere, masallara yani yaşama bakış açısıyla ilgili fikir sahibi oluyoruz.

Vakit kaybetmeden bu etkinliği deneyip sonunda ortaya çıkan masalınızı ya da hikayenizi anlatmak isterseniz, biz de deneyimlerinize şahitlik etmeyi çok isteriz. @yazveyarat instagram hesabından veya yazveyarat.com sitesinden bize ulaşabilirsiniz.

İçinizdeki yaratıcılığın ifade bulma biçimini görmek için sabırsızlanıyoruz.